Rybitváci představují

Novinky v našich knihovnách...

Tento týden jsme se opět potkali nad knížkami. A že bylo o čem si povídat! Mrkněte, jaké novinky se objevily v našich knihovnách...
 
 Minecraft je stále oblíbenější a oblíbenější, proto bychom vám dnes chtěli představit hned dva knižní přírůstky, týkající se tématiky této počítačové hry. Konkrétně jde o knihy Ovládni svět Minecraftu a Minecrafťák architekt. V obou knihách najdete hromadu rad, tipů, triků a zajímavostí, které by se vám rozhodně mohly hodit! A pokud zatoužíte po příběhu, který má děj a hlavně spád, pak neváhejte sáhnout po Deníku malého plížila. Ten vypráví příběh o tom, jak přežít první ročník druhého stupně na minecraftí škole, což rozhodně není snadný úkol!
 Pokud vás baví vlaky, vláčky a železnice, doporučujeme knihu Pozor, přijíždí vlak. Najdete v ní mnoho zajímavých informací ze světa železnic, doplněných o spoustu pěkných obrázků.
 Ze světa techniky a moderních technologií si teď ale na chvíli odskočíme. TeNe se pochlubila překrásnou pohádkovou knihou Nejkrásnější filmové pohádky, která fotografiemi rozhodně nešetří. Setkáte se s oblíbenými pohádkovými postavami, ale i herci, kteří se v jejich rolích objevili na televizních obrazovkách. A u překrásných fotografií ještě na chvíli zůstaneme. Pokud máte rádi klasický příběh o Louskáčkovi, možná by se vám mohla zalíbit knížka Louskáček a čtyři říše, která je rovněž plná překrásných ilustrací. 
 O tom, jak velkou cenu má přátelství člověka a přírody, se zase dočtete v knize Skřítek Bystroušek a jeho lesní přátelé. A úplně nakonec - další díl ze série, která vypráví o dobrodružství Emily Vichrné. Vládce všech moří, Neptuna, tentokrát pronásledují ošklivé sny. Má pocit, že jeho lidem hrozí nebezpečí. Vyšle proto Emily a jejího kamaráda Aarona, aby se vydali na sever, do daleké země půlnočního slunce a zjistili, co se děje.

 Doufáme, že vás některá z našich nových knížek zaujala. Mějte se krásně a my se zase přihlásíme s dalšími novinkami!

Rybitváci

Nová nálož knižních přírůstků v našich knihovnách!

 Vánoční atmosféra je ta tam, jarní prázdniny taky. Ale to vůbec nevadí. Se čtením nezahálíme, pořád si máme co říct a nad čím diskutovat. A protože jsme nastřádali další nové knížky, přinášíme opět tipy na zajímavé čtení...
 Máte rádi detektivky? Jednu tu pro vás máme! Konkrétně Koláč s kapkou jedu, který vypráví o mladé, chytré a velmi šikovné mladé chemičce Flavii, dceři britského aristokrata. Ta jednoho dne najde na prahu svého domu mrtvého ptáčka s poštovní známkou v zobáčku. A protože ráda do všeho strká nos, využije své znalosti z oblasti chemie v rámci napínavého detektivního pátrání.
 Také nás navštívila paní spisovatelka Jitka Vítková, která píše pohádky ze světa přírody. Jsou krásně ilustrované a během jejího povídání, jsme se dozvěděli mnoho nového. Knížky jsme si poté mohli koupit. Nejvíc nás zaujalo vyprávění o holčičce Květušce a jejím kamarádovi tesaříkovi. 
 U zvířecích kamarádů ještě chvíli zůstaneme. Nejkrásnější pohled na svět je prý 
z koňského hřbetu. A někteří z nás mají dokonce možnost tento fakt potvrdit. Není proto divu, že se v naší knihovně opět objevuje jedno napínavé koňské dobrodružství.
 Kdo by neznal sérii knih od Jeffa Kinneyho - Deník malého poseroutky. Tenhle typ knížek nás pořád hodně baví, a proto tuhle krásně barevnou knižní řadu doplňujeme.
 Jaroslav Foglar je ve světě dobrodružných knih pro děti a mládež velkým pojmem. Někdo pamatuje komiksy, jiní brožovaná vydání, popřípadě edici s barevnými hřbety v pevné vazbě. Jenže ,,Foglarovky" vychází znovu, v úplně novém kabátě! Mrkněte, jak krásně vypadá Chata v jezerní kotlině! A co víc, v příbězích tohoto spisovatele najdete všechno, co by taková správná kniha měla mít - dobrodružství, nebezpečí, napětí a především pravou hodnotu přátelství.
 A teď trochu čar a kouzel! V rámci projektu Knihozemě (www.knihozeme.cz) vycházejí pečlivě vybírané a skutečně překrásné knížky. Líbilo by se vám cestování pomocí deštníku? Snadná pomoc! Otevřete knížku Nikdyuš a můžete se vydat na cestu!
 Pokud máte rádi počítačovou hru Minecraft, pak by vás mohla zaujmout série knih, jejichž hlavním hrdinou je minecraftová postavička Minus. I tenhle příběh se hlavně u kluků těší velké oblibě, proto bychom vám rádi představili čtvrtý a pátý díl této řady.
 Nikomu asi neuniklo stoleté výročí naší republiky. K této příležitosti vyšlo mnoho rozličných publikací a nakladatelé nezapomněli ani na malé čtenáře. Pokud chcete aspoň na chvíli vyzkoušet cestování časem, dozvědět se nové informace a prohlédnout si ilustrace, které celou knihu krásně doplňují, pak sáhněte po titulu - Naší republice je sto let. 
 A úplně na závěr něco pro chytré hlavičky. S knihou Bludiště - staň se soukromým detektivem se rozhodně nudit nebudete. Je velkoformátová, zajímavá, krásně graficky zpracovaná a dokáže řádně promazat vaše mozkové závity :-)!

 Všichni doufáme, že se vám naše nové knížky líbily! A ještě větší radost budeme mít až nějakou z nich skočíte omrknout přímo do knihkupectví :-)

 Příjemné čtení přejí Rybitváci!




Když Ježíšek plní přání...


 Co bychom to byli za knihomoly, kdyby se pod vánočním stromečkem neobjevily knížky. Někteří z nás, jich objevily hned několik. Nechyběly encyklopedie plné zajímavostí a informací nejen o přírodě, ale také například o oblíbeném sportu - fotbale (a nemyslete si, že takové knihy nosí k nám do kroužku jenom kluci :-) ). 
 Theres donesla hned několik knih svého oblíbeného žánru - a sice dobrodružné příběhy o dětech a koních. Mimoto nás taky seznámila s Emily Vichrnou, dvanáctiletou dívkou, kterou její maminka drží dlouhou dobu mimo vodu. Emily by však ráda chodila s ostatními dětmi ze školy
na plavání. Prosí tak dlouho, než jí to maminka konečně dovolí. Jaké je však její překvapení, když vklouzne do vody! Z ničeho nic se z ní stane mořská panna! Emily je překvapená, ale časem zjistí, že ji čeká velká spousta dobrodružství. To je prozatím dávkováno do čtyřech dílů s překrásnými obálkami.
 Zajímavým kouskem byl i titul Kdo jinám jámu kopá neboli gamebook. V této knize odpovídáte totiž na otázky a ty vás vždy přesměrují na další stránky s úkoly. Pomocí odpovědí se tak můžete zdárně dopracovat až do úplného konce.
 Za povšimnutí stojí i Nejfake. Kniha, kterou vytvořil youtuber, který se před zraky svých příznivců, celých deset let skrýval. Své odhalení se rozhodl prozradit formou příběhu, protože sundat šátek, pro něj bylo příliš snadnou záležitostí. 
 A objevilo se i několik ryze dospěláckých kousků. Například Momentky zavedené české spisovatelky Barbary Nesvadbové, závěrečný díl trilogie od Jojo Moyes - Sama sebou, který je uzavřením populárního příběhu Než jsem tě poznala a mnoho dalších.
 Mrkněte na fotky našich vánočních knižních přírůstků. A pokud vás některý z nic zaujme, doporučujeme mrknout na užitečnou internetovou stránku: www.databazeknih.cz, kde o vybraném titulu zjistíte ještě víc informací. 









Co přinesl prosinec aneb (NE)jen vánoční tipy na knížky...


 Tento měsíc byl u nás bohatý především na příběhy s dívčími hrdinkami. Theres se pochlubila s knihou Moje nej kámoška a jiní nepřátelé (nakl. Pikola), která vypráví o nerozlučném přátelství a taky o tom, jakou neplechu v něm dokáže udělat úplně obyčejný příchod nové spolužačky. Druhým úlovkem je chuťovka jako na míru šitá malým knihomolkám. Jde o knihu Čarokrásné knihkupectví – Kámoškami napořád (nakl. Pikola). Po otevření na vás dýchne vůně horké čokolády a sladkých dortíků, o které se s Klárkou, hlavní hrdinkou příběhu, paní Sovová, majitelka knihkupectví, vždycky ráda podělí. A nejen s ní. Také s Lenkou, kterou se Klárka rozhodne v kouzelném knihkupectví ukrýt, protože se má stěhovat. Pokud chcete vědět, jaké dobrodružství obě dívky čeká, pak po ní neváhejte sáhnout!
 Naše Mary není žádný strašpytel. Odvážila se totiž vmísit mezi příšery, navštěvující Monster High School. Do této školy přichází tři nové studentky. Pozdvižení v ročníku udělá Sylphia Křidélková, zaříkávačka draků. Něco na ní však nehraje. A trio nováčku se rozhodne převzít osud celé školy zcela do svých rukou. Pokud se rádi trochu bojíte a máte chuť prožít neopakovatelné dobrodružství, Ghúlmošky navždy (nakl. CooBoo) pro vás budou tou pravou volbou.
 A teď trochu z jiného soudku. Žvýkačka se rozhodla podpořit české autory a vybrala si knihu Jede had na kole (nakl. Knižní klub) od Václava Budinského. Najdeme v ní plno legračních anekdot, slovních hříček a hádanek, které nás pobaví a zároveň si díky nim procvičíme mozkové závity J!
 A právě u nich ještě chvíli zůstaneme. Důvodem je kniha Záhady (nakl. Pikola), díky které si máte možnost zahrát na detektivy. Tuto, graficky velmi pěkně vyvedenou, knihu si na kroužek přinesla TeRy. Najdete v ní celkem 25 tajuplných případů, které vám rozhodně dají pořádně zabrat. Ne vždy se k jejich rozluštění dostanete s pomocí logiky. Pokud máte pod čepicí a záhady vás baví, nesmí vám tato kniha rozchodně chybět v knihovně!
 Na českého autora Radka Chajdu vsadil i Chris. Vybral si krásnou, bohatě ilustrovanou knihu Dobrodružství vzduchoplavby (nakl. Edika) a vydal se pátrat spolu s hlavním hrdinou Matějem (přezdívaným Monty) na cestu po původu a vývoji létajících balonů, vzducholodí a jiných létajících prostředků. Měla jsem možnost knihu si prohlédnout a byla jsem skutečně unešená jejím zpracováním. Je to poklad, který by v knihovnách rozhodně neměl chybět. A nejen v těch klučičích J!
 Že je fotbal jenom pro kluky? Řeči! NelKA se pochlubila s knihou Fotbaláci – Záhada usínajících rozhodčích (nakl. Host). Kluci z týmu na sebe nedají dopustit a drží při sobě stůj, co stůj. Ale to, že rozhodčí při utkání vždycky usnou, jim vůbec nejde na rozum. A tak se všichni jako jeden muž rozhodnou tuhle podivnou záhadu rozluštit!

 Poslední knižní novinku přináší Robi, který se pustil do třetího dílu Deníku malého Minecrafťáka (nak. Computer Press). Minus pokračuje ve výcviku. Avšak najdou se tací, co mu hází klacky pod nohy. Připraví pro něj totiž překážky, které bude muset chtě nechtě zdolat. Minus se však nehodlá vzdát. Jeho touha stát se opravdovým bojovníkem je den ode dne větší a větší. Ponořte se do dalšího dílu, psaného na motivy oblíbené počítačové hry Minecraft a doprovoďte hlavního hrdinu na jeho cestě za úspěchem!





Pokračujeme v novinkové krasojízdě! Nazujte si střevíčky a připravte pořádnou krabici papírových kapesníků!...

 Chtěli byste vlastnit kouzelné střevíčky? No jo, víme - kluci by po nich nejspíš nesáhli, ale malé slečny po nich určitě rády sáhnou. Kouzelné předměty totiž slibují dobrodružství. A protože jsme správní knihomolové, dbáme na to, abychom vlastnili kompletní knižní série :-))
S jednou takovou se tentokrát pochlubila i NelKa :-)

 A když už jsme u těch knižních sérií, ani Theres nezůstává pozadu. Pokračuje ve čtení dobrodružných příběhů ze sedla. I tentokrát se děj odehrává na ranči Stříbrný poník a vše se bude tentokrát točit kolem Bubliny.
 Šáry09 sáhla po jednom obrovském knižním trháku. Než jsem tě poznala od oblíbené autorky Jojo Moyes. Co jsem zaslechla, je to doják jako blázen. A i když Šáry09 není nejspíš tou správnou cílovou čtenářskou skupinou, věřím, že ji příběh okouzlí. Už teď se těšíme na podrobnosti :-)! 





Knižní inspirace aneb (NE) jen holčičí čtení...

Chcete vědět, jak vytřít velkým klukům zrak? Ady recept má - vytasila se na našem setkání s parádní knížkou o děsivých dinosaurech. Tahle část historie, ji totiž baví, a tak se nám s novou knížkou neváhala pochlubit :-)



 Theres a Kamoška3 se zase vytasily s oblíbenou ,,zvířátkovskou" sérií nakladatelství Fragment a nejen s ní. Zvířecí hrdinové prostě frčí. Jejich osudy jsou různé a příběhy velmi napínavé.Také se říká, že Malého prince by člověk měl za svůj život přečíst celkem třikrát. V každém věku vám prý otevře oči jiným způsobem....
 Je libo průzkumný let? Třeba mezi velkou spoustu chemických prvků? Ale ne, nebojte, o učení v tomto příběhu vážně nejde :-)! A jestli jste ještě nenavštívili Fanfárii, pak rozhodně neváhejte. Setkáte se s několika veselými postavičkami a o legraci rozhodně nebude nouze 
:-)





Novinky v knihovnách vol.1

Dnes se T. K. přiřítila na schůzku našeho kroužku se středně velkou papírovou taškou a záhadně se usmívala. A tak jsme museli hned vyzvědět proč to. Když jsme si pak k sobě všichni sedli pochlubila se hned několika novými knížkami. Všechny nám je představila a nechala nás, abychom si je prohlédli. Jejím oblíbeným žánrem jsou příběhy pro holky, které se nějakým způsobem točí kolem koní. A všechny knižní poklady tomu samozřejmě odpovídaly. Podívejte se sami…


 Novou knížkou se pochlubil také Robi IV, který si na schůzku donesl druhý díl Deníku Minecrafťáka. Je vidět, že četba tohoto příběhu, ho opravdu baví. Pokud má možnost o svých knížkách mluvit, vypráví s opravdovým čtenářským zápalem. Doporučujeme!



Žádné komentáře:

Okomentovat